neděle 21. července 2013

Recenze letoviska Bibione

Nejdelší písečná pláž v Evropě řadí Bibione k vyhledávaným destinacím nejen v rámci Benátské riviéry, ale i celého Středozemního moře. Dlouhodobý zájem turistů umožnil městu vybudovat perfektní zázemí a přispěl k rozvoji veškerých služeb. Bibione nabízí Evropskou kvalitu za dobrou cenu. Extra dávku zábavy pak zajistí sporftest Summer Jam v Bibione.


Aktivity a zábava
Hřiště na plážový volejbal i fotbal jsou zdarma, v obchodech najdete značkové zboží (nejen padělky jak v Chorvastku) a nabídka restaurací a kaváren je opravdu pestrá. 10km dlouhá cyklostezka potěší milovníky in-line bruslení nebo joggingu a 12km zlatého písku nabízí spousty kilometrů čtverečních na plážové radovánky pro děti i dospělé. Plavčíci pečují o bezpečí  všech od června do září a blízko pláže je také zdravotní středisko. 
Z vodních sportů jsou nejproslulejší šlapadla.

Noční život
Pěnová párty, Noche Latina, nebo Hawaii Heat Wave? Bibione v noci žije. Mezi neoblíbenější podniky patří kluby Shany a Koco. Vstupn0 se pohzbuje kolem 5 euro a často zahrnuje i jeden drink zdarma. Shany je největší diskotéka na pláži a nabízí disco van zdarma z centra města.  Koco je po rekonstrukci v roce 2010 nejstylovější  beachklub celé oblasti Bibione - Caorle - Lignano.'
Bibione Nightlife Highlights
Apartmány, hotely, lázně
Nejkomfortnější hotel v Bibione je Savoy Beach Hotel, který vyniká velkorysým 4* standardem, polohou přímo na pláži a rozsáhlým wellness s lázněmi. Většina residencí ve městě ej ale v kategorii 3*. Apartmány jsou poměrně moderní, téměř vždy mají TV, balkon a perfektně vybavenou kuchyni. Apartmány většinou mají také rozkládací gauč jako dvojlůžko, takže v typickém 2+kk apartmánu se pohodlně vyspí 4 lidé.
Bibione Beach HotelMoře a pláž
Říká se, že Itálie nemá tak čisté moře jako Chorvatsko, přestože infrastruktura a úklidové služby jsou jednoznačně lepší na italské straně Jadranu. Písčité dno způsobuije, že voda nikdy není tak průzračná jako v oblasti kde jsou na dně kameny a skály. O samotné čistotě vody z hygienického hlediska to ale nevypovídá. Severní Itálie je známá téměř rakouskou pečlivostí (například pečlivě třídí odpad) a celá pláž je denně uklízena. Letovisko jako Bibione s dlouhodobou tradicí a reputací samozřejmě investuje dostatek prostředklů pro udržení čistoty pláže i při velkém množství návštěvníků. 
Žádné komentáře:

Okomentovat